Трудолюбівська школа

ТРУДОЛЮБІВСЬКА ШКОЛА 
(за матеріалами, зібраними для проекту Полтавіка)
Трудолюбівска школа – одна з найновіших у Миргородському районі. 
Перший дзвінок на її просторому, ще оголеному після будівництва подвір’ї вперше пролунав 1 вересня 1990 року.
Молодий педагогічний колектив (середній вік – 30 років) очолив досвідчений директор Ю. П. Крупенич. Він ретельно збирав учителів, дбайливо формував колектив, всіляко сприяв запровадженню новітніх технологій, напрацюванню самобутніх традицій. Найбільша кількість учнів (287) зафіксована у 2001-2002 навчальному році. 
Завдяки активній роботі талановитого вчителя інформатики П.В.Федоряки у школі з’явилися перші комп’ютери, а в 2001 році – перший у районі комп’ютерний клас. Учні програмували, видавали єдину в районі друковану шкільну газету «…ВСІМ», випуск якої продовжується і зараз. Юні спортсмени з Трудолюба, вихованці Н.І. Крупенич, щорічно були переможцями районних та обласних змагань, а завойовані кубки та медалі передали до шкільного музею Спортивної слави, відкриття якого відбулося у 2006 році.
Результати багаторічної кропіткої роботи з народознавства зібрані в шкільному етнографічному музеї «Світлиця».  2014 року «Світлиця» завоювала ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі «Кращий шкільний музей», який проводився на Інтернет-порталі рейтингу освітніх закладів України, та І місце серед шкільних музеїв Полтавської області.
Завдяки плідній роботі С. В. Пирога, учитель німецької мови, чимало наших учнів побувало у Німеччині, а 2006 року у Трудолюбівській школі приймали німецьких гостей.
Із 2010 року у школі діє творче дитяче багатопрофільне об’єднання «Вибір». Одночасно один раз на тиждень діти працюють за вибором у одному із гуртків п’яти профілів: художньо-естетичного, декоративно-прикладного, спортивно-патріотичного, інтелектуального та медіа-профілю. 2013 року Трудолюбівський «Вибір» як виховна інновація внесений до Каталогу інноваційних проектів та інновацій у сфері дошкільної та загальної середньої освіти України.
Вокальні номери вихованців І.В. Говор є окрасою не лише шкільних, але й багатьох районних свят. Майже щороку вони були призерами і переможцями зонального та обласного етапів конкурсу "Веселка".

2016 року класний керівник 11 класу В. М. Федоряка виборола можливість проведення у школі міні-EdCamp. За підтримки творчих і активних колег (не-)конференція у Трудолюбі відбулася у січні 2017 р. Пишаюся тим, що мала змогу долучитися до підготовки непересічної події. "Дозвольте собі бути щасливими!", - радили гостям на порозі школи. І аура суцільного щастя розповсюджувалася від господарів до експертів, від експертів - до гостей. Всім прищепилося переконання Валентини Миколаївни: "Тільки щасливий учитель може виховати щасливого учня". 

16 лютого 2018 року наші невгамовні педагоги провели регіональну (не)конференцію міні-EdCamp TRUDOLJUB, де ділилися з колегами освітніми лайфхаками. 
А вже з 19 по 23 лютого 2018 року у Трудолюбівській ЗОШ працювали фінські спеціалісти з компнії Lumo Education. Проводили відкриті уроки і тренінги для вчителів, бо творчий колектив школи виборов пемогу у конкурсі (серед 675 претендентів) на участь в українсько-фінському експерименті "Змінитися за 7 днів". Всеукраїнський проект реалузувався за сприяння Міністерства освіти і науки України громадською організацією "ЕдКемп України" та фінською компанією "Lumo Education".
У 2019 році Трудолюбівська школа стала опорним навчальним закладом. У травні цього ж року на його території відкрився спортивний майданчик зі штучним покриттям. 

У атмосфері пострійного стрімкого руху та щасливого життя і обличчя школи не старіє. Навесні воно спалахує цвітом тюльпанів і каштанових свічок. Влітку заряджається енергією спортивних баталій на просторому стадіоні. Восени вабить ароматом стиглих яблук, слив і груш. Навіть з-під зимового снігу підморгує життєдайною зеленню струнких ялин. Все це дбайливо виплекане різними поколіннями шкільної Трудолюбівської родини. Все це і є Трудолюбівська школа!
Дізнатися більше можна тут: http://trudolub-zosh.ucoz.ua/ .

Немає коментарів:

Дописати коментар